Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

STATUS – inovácia s pevnými základmi

Na začiatku bola značka STATUS malým rodinným podnikom so sídlom v malebnom slovinskom mestečku Metlika. Dnes je STATUS silným medzinárodným hráčom s prevádzkami vo viac ako 40 krajinách Európy, USA a Austrálie. História rodinného podniku sa začala písať v roku 1995 a vízia priniesť na trh kvalitné, cenovo dostupné a predovšetkým praktické kuchynské potreby pre každého platí dodnes.

Cieľom spoločnosti je ponúkať praktické a kvalitné kuchynské potreby, ktoré uľahčia každodenný život v kuchyni aj mimo nej. S princípmi použiteľnosti, kvality a inovácie, STATUS vyvíja svoje produkty tak, aby boli užitočné pre každú udržateľnú domácnosť. Filozofiou značky STATUS je vyrábať 100% využiteľné produkty s ohľadom na životné prostredie. Iba s použitím vysoko kvalitných materiálov môžu spotrebiče STATUS a predmety pre domácnosť vydržať roky. V dôsledku toho už nie je potrebné recyklovať viac a viac lacných výrobkov. Výsledkom sú spokojní zákazníci, ktorí odporúčajú produkty STATUS svojim priateľom a rodine.

Rodinný podnik prešiel dlhú cestu od veka na vyprážanie, ktoré bolo pilotným produktom značky STATUS. V roku 1999 bola zavedená kategória vákuového skladovania potravín, ktorá sa stala kľúčovou pre ďalší rozvoj spoločnosti. Krájače cesnaku, krájače húb, mlynčeky na korenie a krájače cibule sa stali obľúbenými pomocníkmi v kuchyniach po celom svete. V roku 2003 spoločnosť STATUS vyvinula SmartVac Vacuum, prvú vákuovačku na potraviny vyrobenú v Slovinsku.

Dnes sa STATUS špecializuje predovšetkým na vákuovanie potravín a ponúka širokú škálu produktov na udržanie čerstvosti potravín, vrátane vákuovačiek potravín, vákuových vreciek, vákuových dóz a vákuových viečok. Tieto výrobky nielen predĺžujú trvanlivosť potravín, ale tiež pomáhajú udržiavať poriadok v kuchyni a zjednodušujú prípravu jedál. Počiatočná investícia do vákuovania sa zákazníkom veľmi rýchlo vráti vo forme úspor na nákupoch a zároveň zníženia plytvania potravinami.

STATUS ponúka širokú škálu od ručných vákuových púmp až po elektrické zváračky potravín s radom pokročilých funkcií pre domáce aj profesionálne použitie v gastronómii. Ponúkajú dizajnové a efektívne riešenie za prijateľné ceny, ktoré spĺňajú potreby každého zákazníka.

K vákuovaniu neoddeliteľne patrí aj všetko príslušenstvo. STATUS vyrába len tie najkvalitnejšie materiály. Okrem toho sa 90 % jej výrobkov vyrába v EÚ. Zákazník si môže vybrať zo sortimentu vákuových dóz z rôznych materiálov (tritán, sklo, plast), veľmi odolných vákuových fólií a vreciek so zosilnenou hrúbkou, či praktických riešení ako sú vákuové viečka alebo systémy na vákuovanie v originálnom balení.

Portfólio značky zahŕňa aj množstvo kuchynských pomocníkov. Od klasického a veľmi obľúbeného ‘‘V krájača‘‘ až po škrabky na zeleninu alebo sušičky na ovocie, huby, bylinky či zeleninu. V minulom roku spoločnosť oslávila 25 rokov svojej existencie a predstavila nové produkty pod značkou Ardeo vrátane solárnych sviečok.

Zákazníci jednomyseľne súhlasia s tým, že produkty STATUS boli prospešné pre ich domácnosť a okamžite sa stali jej neodmysliteľnou súčasťou. Okamžite vás presvedčí, že investovanie do výrobkov slovinského výrobcu je jedným z najrozumnejších. Okrem toho väčšina ich výrobkov necestuje cez polovicu planéty, aby sa dostala k spotrebiteľovi, čo je v dnešnej dobe veľmi dôležitá výhoda. Akonáhle začnete používať produkty STATUS, nebudete chcieť žiadne iné. Ich kvalita a výhody vás okamžite presvedčia, že sa stanú nepostrádateľnou súčasťou vašej kuchyne.