Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Skladujte potraviny rozumne a ušetrite!

Napriek tomu, že je naša planéta schopná (a ochotná) nasýtiť všetkých svojich obyvateľov, každý rok sa na celej planéte s hladom stretávajú stovky miliónov ľudí. Podvýživa navyše spôsobuje takmer polovicu úmrtí detí mladších ako päť rokov, čo predstavuje 3,1 milióna detí ročne.
Aj napriek týmto šokujúcim číslam jedlom stále plytváme. Podľa Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo sa za rok na svete vyhodí alebo inak znehodnotí tretina celkovej produkcie potravín v celkovej hodnote 820 milárd eur. Ak by sme toto množstvo dokázali „ušetriť“, nasýtili by sme až tri miliardy ľudí! Riešenie je pritom jednoduché a máme ho na dosah ruky.

Status

Najčastejšie dôvody zbytočného plytvania môžete ľahko odbúrať
Medzi hlavné dôvody, prečo končí takmer tretina jedla v odpadkových košoch, patria najmä prehnané množstvo nakúpeného alebo uvareného jedla a jeho zlé skladovanie. Málokto ale tuší, že tieto dôvody možno jednoducho odbúrať precízne zostaveným nákupným zoznamom a obstaraním praktických pomocníkov Status, ktoré pomôžu udržať potraviny dlhšie čerstvé a chutné.

Reč je, samozrejme, o vákuovaných dózach, ktoré predstavujú rýchly spôsob uskladnenia nielen pevných, ale aj sypkých či tekutých jedál. Aby v boxoch nezostávalo viac vzduchu ako je nevyhnutné, je potrebné odsať ho mechanickou alebo elektrickou vákuovacou pumpou.

Všetko je, samozrejme, záležitosťou niekoľkých sekúnd a potraviny vydržia prirodzene čerstvé a chutné pokojne aj päťkrát dlhšie ako pri bežnom skladovaní. To všetko, samozrejme, bez použitia akýchkoľvek prísad ovplyvňujúcich chuť alebo arómu.

Status

Prvotné investície sa vám vrátia v priebehu troch mesiacov
Značka Status ponúka okrem klasických vákuovacích boxov tiež vakuovacie džbány alebo špecifické nádoby vhodné na uskladnenie špagiet alebo dezertov. Nechýbajú, samozrejme, ani komplexné vákuovacie systémy, ktoré pracujú s vákuovacími fóliami. Ich zadováženie nepatrí medzi najlacnejšie, no prvotné investície sa vám vrátia už počas prvých troch dní používania!

Materiály, z ktorých sú vakuovacie fólie a dózy vyrobené navyše odolávajú vysokým aj nízkym teplotám, sú zdravotne nezávadné a z potravín neabsorbujú arómu ani ich farbu. Ľahko sa tak stanú vítanými spoločníkmi moderných kuchýň a domácností. Naviac je možné používať ich opakovane, takže okrem svojej peňaženky šetríte tiež životné prostredie. Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo dať týmto premakaným spoločníkom šancu?

Pošlite článok známemu